Právě si prohlížíte Turnaje 4+1 Vršovice a Velké Meziříčí

Turnaje 4+1 Vršovice a Velké Meziříčí

V sobotu 5.3. vyrazili naši minižáci na turnaje 4+1 do Vršovic a Velkého Meziříčí.

Turnaj ve Vršovicích byl tradičním turnajem, kde děti hrají bez skóre a získávají své první zkušenosti s házenou.

Přes velké množství omluvenek jsme nakonec sestavili super tým, který se nezalekl žádného soupeře a ukázal, že se zlepšujeme každým zápasem 🙂

Pro zkušenější hráče jsme si tentokrát připravili vyzvu v podobě turnaje ve Velkém Meziříčí. Memoriál Karla Kaštana byl skvělou příležitostí pro celý náš tým, který se tak mohl poměřit s jinými soupeři.

Hned první utkání ukázalo, že ukazatel skóre v zápasech dává hře úplně jiný rozměr. Kluci makali od začátku do konce a první utkání jasně porazili Velké Meziříčí (červené) 15:3.

Se hrou i výsledkem jsme byli spokojeni a nezbývalo než kluky nabádat, aby udrželi koncentraci a do dalších zápasů nastoupili se stejným nasazením.

Vítězství ve druhém zápase by nám zajistilo jistou hru o medaile a prvních pár minut nasvědčovalo tomu, že bychom to mohli zvládnout. Bohužel na nás v tuto chvíli dolehla nezkušenost, kdy někteří hráči hlavou úplně vypadli ze zápasu a další se od rána přecpávali sladkostmi z bufetu a začalo je bolet břicho. Ze stavu 6:4 pro nás byl stav 6:8 pro soupeře. Na tuto část zápasu jsme již nezvládli zareagovat a prohráli jsme 9:13 s Horkou nad Moravou.

Tato prohra nás automaticky poslala do skupiny druhých týmů základních skupin, ze které jsme mohli v nejlepším případě postoupit do boje o třetí místo.

Bohužel tyto naděje se rozplynuly hned v úvodním zápase skupiny.

Ledeč nad Sázavou využila nekompromisně našeho slabšího vstupu do zápasu a postupně navyšovala své vedení. Na ukazateli skóre už svítilo 12:6 pro Ledeč a zbývalo pár minut do konce utkání. V tuto chvíli jsme přepnuli do nejvyšších otáček a zápas zdramatizovali 4 góly v řadě. Bohužel na blíže než na dostřel dvou gólů jsme se nedostali a zápas skončil jasným výsledkem pro Ledeč 12:20.

Druhý zápas skupiny druhých týmů byl proti domácímu týmu Velké Meziříčí šedé. V tuto chvíli již bylo jasné, že dle rozpisu budeme hrát proti stejnému týmu i odvetu v rámci zápasu o 5. místo. První zápas jsme zvítězili 11:7 a v zápase o konečné 5. místo jsme zvítězili 16:9. V obou zápasech se naše výhra nerodila lehko a Velké Meziříčí nám dlouho vzdorovalo. Nakonec jsme ale oba zápasy zvládli a dotáhli je do vítězných konců.

Celkové shrnutí: Pro celý tým byl tento turnaj skvělou lekcí. Kluci makali a viděli, že mají na každého. Na druhou stranu bylo každé naše zaváhání nekompromisně potrestáno. Všichni hráči odehráli dle mého názoru zatím svůj nejtěžší turnaj a ukázali, že se v těžké konkurenci rozhodně neztratí. Jen je potřeba udržet koncentraci po celý zápas. ☝️

Napsat komentář