Právě si prohlížíte Turnaj 6+1 v Kutné hoře

Turnaj 6+1 v Kutné hoře

V sobotu 11.12.2021 jsme se vydali do Kutné hory na turnaj, který většina našich minižáků ještě nezažila. Poprvé se hrálo na skóre a co víc, dokonce i o medaile.

Hráči i trenéři odjížděli na turnaj s jasným cílem, užít si hru a přivézt domů medaili. Jak to nakonec dopadlo se dozvíte níže.

První zápas TJ Kobylisy – Chrudim 8:9

Do prvního zápasu jsme vstoupili sebevědomě a vše fungovalo jak jsme očekávali. Brzy jsme si vypracovali až 3 brankový náskok, který našim hráčům dodával téměř jistotu vítězství.
Opět se ukázalo, že házená je sport ve kterém musíte hrát koncentrovaně do poslední vteřiny. Po drobném prostřídání sestavy začal soupeř náš náskok postupně snižovat. Pro kluky to byla první zkušenost se situací, kdy se soupeř dostane z téměř bezvýchodné situace zpět na koně. Bohužel jsme zbytečně začali panikařit a soupeř nás za to potrestal.
Výsledkem byla prohra o gól téměř vyhraného zápasu.
Tímto si v životě i v házenkářské kariéře musí projít každý a možná je dobře, že jsme to zažili hned takto na začátku.
poučení zde je jednoduché: Nepolevujme dokud není konec zápasu. Pokud se situace začne komplikovat, tak nepanikařme a vraťme se k tomu co funguje.

Druhý zápas TJ Kobylisy – Kutná hora 5:8

Do druhého zápasu jsme vstupovali proti domácí Kutné hoře, která v úvodním zápase turnaje podlehla vysoko 1:15 Jiskře Zruč. V tuto chvíli jsme ještě nevěděli, že Zruč podobnými výsledky přejede všechna družstva na turnaji a došlo tak z naší strany k drobnému podcenění soupeře. Do zápasu jsme vstoupili v obměněné sestavě a věřili jsme, že i v případě nepovedeného startu, zvládneme situaci zvrátit v dobrý konec.

Bohužel brzké vedení Kutné hory o 3 branky jsme nedokázali otočit. Kluci zbytečně řešili, kdo má hrát, místo abychom se soustředili na výkon. To že vedení o 3 góly v házené nic neznamená jsme zjistili již v prvním zápase, proto příště nesmíme sklopit hlavu a hledat chyby u jiných, ale musíme začít makat jako jeden tým, pomáhat si a postupně zápas otáčet!

Třetí zápas TJ Kobylisy – Jiskra Zruč 0:18

Zápas s děsivým výsledkem. Vezmeme-li ale v potaz fakt, že Zruč se házené 6+1 věnuje déle, nebylo to vůbec špatné. Zápas nám ukázal, kolik práce před námi ještě je a také to, jak někteří hráči přistupují ke kritickým situacím.

„nemá to cenu“ „já už tam nejdu“ „mě to nebaví“ „něco mě bolí“ to vše jsme během tohoto zápasu na střídačce slyšeli.
Říkali jsme to klukům po zápase a připomínáme to znovu, stále jsme ve fázi učení a nejlépe se věci naučíme proti silným soupeřům. Kdy jindy zjistit, co funguje a co naopak ne, než proti někomu, kdo je v aktuální čas lepší než já. Vzdáním se, špulením nebo simulováním se nikdy nikdo nezlepšil. Tak na to příště nezapomínejme.

Čtvrtý zápas turnaje TJ Kobylisy – Velké Meziříčí 5:3

Předposlední zápas turnaje na nás čekalo Velké Meziřící. Klub, kterému hrál na střední spojce později vyhlášený nejlepší hráč turnaje a na levé spojce o hlavu vyšší kluk než zbytek hráčů na turnaji. Věděli jsme, že pokud chceme vyhrát, musíme makat jako jeden tým, který si bude pomáhat v obraně i v útoku. Kluci po třech prohrách byli skutečně odhodláni vyhrát a bylo to znát.
Soupeři jsme toho v útoku přiliš nedovolili. O dvě hlavy menší Štěpán Kr. nejnebezpečnějšímu hráči soupeře téměř nic nedovolil, včas k němu přistupoval a zbytek týmu mu skvěle pomáhal. Navíc většinu střel, které prošly na naši bránu s přehledem pochytal Lukáš a tak jsme se konečně mohli radovat z prvního vítězství.

Asi nejlepší věc co jsem po turnaji slyšel, bylo prohlášení jednoho našeho hráče, který říkal: „Měli jste pravdu, fakt to funguje“ k tomu chceme za trenéry jen dodat, že pravdu máme v 99 % času, kdy vám radíme. Chceme vyhrávat stejně jako vy, tak nám věřte, že vám radíme to nejlepší, co můžeme. 😉

Poslední zápas turnaje TJ Kobylisy – Sezimovo Ústí 3:12

Únava a vědomí, že už nemůžeme dosáhnout na medaile hrálo v tomto zápase asi největší roli. Druhý nejlepší tým turnaje nás porazil poměrně vysokým rozdílem.

Shrnutí: V první řadě jsme rádi, že hráči získali první zkušenosti s velkou házenou a zahráli si v sestavě, ve které budou hrát následujících několik let. Samozřejmě jsme trochu zklamaní, že jsme nepřivezli medaile, protože minimálně na 3. místo jsme výkonnostní potenciál měli. Nicméně je potřeba si uvědomit, že nejdůležitější jsou pro nás aktuálně herní zkušennosti všech našich hráčů a lepší umístění se brzy dostaví.
Nejlepším střelcem turnaje byl Ondra s 9 góly v závěsu za ním byl Štěpán Ko s 8 góly. V bráně se slušně předvedli všichni 3 brankáři Lukáš, Štěpán Kr i Tomáš. Viki svou střelou ze spojky ukázal, že se nemusí schovávat jen na pivotu. Fanda soupeřům ukázal, že i když se zdá menší, je to jeden z našich nejlépe bránicích hráčů. Jonáš byl příjemným překvapením turnaje, kdy se nebál v těžkých situacích vzít trochu zodpovědnosti na sebe a podal zatím svůj nejlepší výkon. Alex dal parádní gól ze spojky a opět ukázal, že když se chvíli koncentruje, tak je platnou oporou týmu. Tonda B. předvedl solidní výkony po celý turnaj a Tonda L. se jako nejmladší hráč turnaje rozhodně neztratil.

Výhra nad Velkém Meziříčím nám zajistila pozvánku na jejich turnaj 8.1.2021. Opět se hraje o medaile a tentokrát věříme, že si je i přivezeme.

Napsat komentář