Právě si prohlížíte 4+1 CHODOV – DVA TÝMY JEDEN CÍL

4+1 CHODOV – DVA TÝMY JEDEN CÍL

V sobotu 6.11. jsme podruhé v této sezoně vyrazili se 2 týmy na turnaj 4+1 a nebyli bychom to my, kdyby nás opět nezaskočily nepříjemné omluvenky. Dva hráči z prvního týmu dostali od své školy stopku dva dny před turnajem a nemohli se zúčastnit. Naštěstí náš tým je plný hráčů, kteří mají chuť hrát a proto jsme za dva absentující hráče byli schopni dosadit hned 4 další. Za to jim všem děkuji.

Dopolední tým se v druhé nejsilnější kategorii postupně utkal s družstvy Sokol Kobylisy II, Loko Vršovice, Sokol Vršovice a Dukly.

Sokol Kobylisy II
První zápas jsme suverénně dominovali, u všech hráčů bylo vidět obrovské zlepšení od posledního turnaje a zároveň chuť hrát každou vteřinu zápasu. V tomto duchu bychom chtěli hrát všechny zápasy.

Loko Vršovice a Sokol Vršovice

Druhý a třetí zápas dle našeho názoru výrazně ovlivnilo první utkání, ve kterém nám vyšlo téměř vše a začali jsme si trochu myslet, že takto „samo“ to půjde i s dalšími soupeři. Naštěstí nás týmy z Vršovic rychle vrátily na zem a přestože naše výkony nebyly vůbec špatné, tak trochu jsme všichni tušili, že máme na to předvést ještě něco víc.

Dukla

Poslední zápas dopoledního týmu byl zápas s Duklou. Tyto zápasy patří tradičně mezi ty nejtěžší, a proto jsme byli všichni zvědaví, jak si s ní po dvou slabších zápasech poradíme. A výsledek? Asi nejlepší výkon, který jsem od našeho týmu tuto sezonu viděl. Podali jsme týmový výkon, kdy si zahráli všichni hráči a každý z nich předvedl super výkon.
Jedinou výtku mám k tomu, že takto musíme hrát proti všem a ne jen proti Dukle. Jinak musím všechny hráče za tento výkon pochválit.

Po zápase s Duklou nás opustilo 5 hráčů a odpolední tým doplnil Viki se Štěpánem. Nyní nás čekaly zápasy v nejsilnější kategorii se soupeři Sokol Kobylisy II, Háje, Dukla a Chodov. Experimentálně jsme udělali tentokrát vyjímku a nechali jsme skóre počítat.

Kobylisy – Sokol Kobylisy II 13:10

Zápas s nejsilnějším družstvem holek z Kobylis nám dal zabrat daleko více než kluci čekali. Možná to bylo způsobeno únavou některých hráčů, podceněním soupeře a nebo jen tím, že holky hrály dobře a nedaly nám nic zadarmo. V každém případě jsme byli na konci rádi za výhru o tři góly, na kterou jsme se pěkně nadřeli.

Kobylisy – Háje 12:13

Zápas s Hájemi byl z naší strany plný chyb a zbytečných faulů, které vyústily v několik sedmiček (něco jako penalta v házené) soupeře. Přesto měli kluci pocit, že vítězství máme v kapse a nestačili se divit, když jim náš „počítač“ skóre oznámil, že jsme prohráli o gól. Věříme, že to byla dostatečně důrazná facka, aby kluci v budoucnu už nevypustili konec zápasu, tak jako tomu bylo v tomto zápase, kdy vítězný gól padl 5 vteřin před koncem.

Kobylisy – Dukla 11:20

Zápas, který výsledkem vypadá hrůzostrašně, ale pro další vývoj našeho týmu byl jedním z nejlepších. Soupeř využil situací, ve kterých nejčastěji chybujeme a jasně nám ukázal, na které herní aspekty se musíme ještě více zaměřit, abychom s ním příště podali lepší výkon.

Kobylisy – Chodov 17:9

Poslední zápas jsme chtěli z kluků dostat jejich maximum, proto jsme vypsali odměnu za výhru o 5 a více gólů. Kluci byli i přes prohru s Duklou stále sebevědomí a nevěřili, že je soupeř z Chodova dokáže ohrozit. Jaké bylo překvapení, když se v poločase ptali na skóre, které bylo v tu dobu vyrovnané. Jsme rádi, že kluci se z toho nesesypali, ale naopak přidali na intenzitě a soupeři nedarovali v druhém poločase téměř nic.

Shrnutí: Výkony jako byl první zápas s Duklou a druhý poločas s Chodovem by si měli všichni hráči zapamatovat. Takové nasazení je přesně to, co bude v následujících letech zdobit házenou v Kobylisích a díky čemu budeme v následujících letech úspěšní. Děkujeme všem hráčům za tento přístup.

Jelikož nám půlka týmu utekla bez vyfocení, tak je náš týmový grafik musel na fotku doplnit 😀