Právě si prohlížíte Medaile byly na dosah

Medaile byly na dosah

V sobotu jsme zavítali na Poex cup do Velkého Meziříčí a bylo to super. Tímto bychom rádi poděkovali celému týmu organizátorů za skvěle připravený turnaj 👏

Pojďme ale k turnaji a našim výkonům. Turnaj jsme odstartovali zápasy ve skupině, kde jsme se postupně utkali s 2 týmy Velkého Meziříčí a nakonec s Novým Veselí.

Kobylisy – Velké Meziříčí šedé 5:2

Do prvního utkání turnaje jsme vstoupili zodpovědně a od začátku zápasu jsme navyšovali náš náskok. Ondra na vysunutém obránci získal spoustu balonů a co neubránila obrana, to pochytal Lukáš v brance. V útoku se blýskl 3 góly Štěpán.

Dobrý vstup do turnaje, ale stále to byl pouze začátek. Na to jsme upozorňovali i kluky v pauze mezi zápasy.

Kobylisy – Velké Meziříčí modré 4:6

V zápase s druhým domácím týmem jsme bohužel doplatili na naši nekompaktní a nekontaktní obranu, kdy jsme soupeři dovolili procházet až na brankoviště bez snahy o jeho zastavení. Velkou část zápasu jsme dokázali s VM držet krok alespoň v útoku, to se bohužel zlomilo v druhé půlce zápasu, kdy jsme neproměnili několik vyložených šancí včetně sedmičky.

Prohra o dva góly výrazně zkomplikovala naši cestu za medailí, přesto jsme byli stále ve hře o postup ze skupiny.

Kobylisy – Nové Veselí 1:5

Poslední zápas skupiny jsme odehráli proti minižákům extraligového Nového Veselí. Přestože jsme jako trenéři věděli, že díky výhře šedého VM nad modrým VM máme pravděpodobně postup z druhého místa jistý. Kluky jsme nechali hrát v domnění, že musí vyhrát, aby postoupili.

Osobně jsem čekal, že kluci do zápasu nastoupí s větším hladem po vítězství. Bohužel se tak nestalo, oproti minulému zápasu se změnilo pouze to, že jsme v útoku nedávali šance od začátku zápasu a nakonec jsme prohráli jednoznačně 1:5

Semifinále: TJ Kobylisy – Sokol Telnice 2:9

Do semifinále jsme nakonec těsně postoupili díky stejnému počtu bodů posledních tří týmů ve skupině a našemu nejlepšímu skóre ze vzájemných zápasů. V semifinále nás čekal první tým skupiny B Sokol Telnice.

Soupeř byl v tomto zápase lepší a zaslouženě postoupil do finále, ve kterém také zvítězil a odvezl si domů zlaté medaile.

Zápas o 3. místo TJ Kobylisy – Nové Veselí 0:3

Zápas o bronz proti soupeři, který nás ve skupině porazil byl dlouho vyrovnaný. V bráně nás držel Štěpán, obrana poprvé pracovala opravdu naplno a bylo vidět, že motivace bronzových medailí a případné zastávky v nejmenovaném Fastfood řetězci na hráče zafungovala.

Bohužel jsme naši dobrou obranu nebyli schopni doplnit v útoku, kde jsme si jen těžko vypracovávali šance a když už jsme ji měli, tak jsme ji zahodili. Je důležité si uvědomit, že když vám trenér řekne, ať střílíte dolu, tak ho máte poslechnout a ne se mu snažit dokázat, že dokážete dát gól i nahoru.. tyto zahozené šance nás v konečném důsledku stály zápas a první medaile.

Hodnocení turnaje: Dobrý turnaj s dobrými soupeři, který nás opět někam posunul. Škoda, že jsme skončili těsně pod stupni vítězů, je ale nutné si přiznat, že jsme do semifinále postoupili více díky štěstí než našim výkonům. Kluky mohu pochválit za první zápas a obranu v posledním zápase. Je nutné, abychom takto bránili vždy a poté se od takové obrany můžeme odrazit v útoku.

Hodnocení jednotlivých hráčů + doporučení co zlepšit:

Viktor – v útoku stabilně dobrý výkon, ale v obraně musíš přitvrdit. Jsi stále na soupeře moc hodný, přitom máš sílu, že bys je mohl házet zpět na jejich stranu hřiště. Doladíme pár detailů a bude to super.

Tonda – jsi na dobré cestě, ale ještě to chce chvíli času. Se střelbou buď trpělivý. Je lepší počkat si na šanci než vystřelit z nepřipravené situace 2 metry vedle. Makej a brzo to bude dobrý.

Martin – opět jsi byl všude, což je dobře, jen se musíš občas naučit zvolnit a nesnažit se zachraňovat situaci na druhém konci hřiště, protože potom chybíš na svém místě v obraně. Navíc tím ušetříš spoustu energie, kterou můžeš využít v útoku. V útoku super, jen musíš stejně jako Lukáš myslet na to, že je lepší vystřelit dolu než metr nad bránu, zvlášť když je snížené břevno. Poslední věc, kterou se musíš odnaučit je zbytečný dribling. Ve většině případů je lepší zastavit a nahrát než sklopit hlavu a driblovat do postavené obrany. Celkově dobrý.

Lukáš – nemůžeš vylézt z brány a hned nadávat brankáři, že něco nechytil, oni ti předtím taky nenadávali. Stejně jako se mi nemusíš snažit dokázat, že jde dát gól i nahoru. Já vím že jde, ale když mě poslechneš a vystřelíš dolu, tak nepřestřelíš 3x za sebou bránu a týmu to pomůže víc. Až na tyhle drobnosti to byl dobrý výkon, první zápas jsi toho chytil dost,v útoku ses do šancí dostal a v obraně ses jako jeden z mála nebál přitvrdit.

Štěpán Ko. – tento turnaj ti vyšel. V útoku nejlepší střelec týmu společně s Ondrou a v bráně super výkon v zápase o 3. místo. Ale aby jsi nezpychnul, tak si řekneme i pár věcí co zlepšit. Návrat do obrany musí být co nejrychlejší, takže sprint a ne výklus vedle Vikiho. Stejně jako Viktor i ty musíš v obraně přitvrdit, mezi zápasy se pořád s někým pereš, ale v zápase se do soupeře bojíš strčit. Mělo by to být naopak.

Štěpán Kr. – stejně jako většina kluků, neboj se v obraně přitvrdit. Házená je tvrdý sport a faul zepředu je devítka a výhoda pro obranu. Tak se toho neboj. Co naopak nemůžeš jsou fauly zezadu, kdy soupeře chytneš při střelbě za ruku. Je to zbytečné nejen kvůli tomu, že soupeře můžeš zranit, ale taky se za to dává trest na 2 minuty, které budeme jako tým hrát v oslabení. Takže seřezat soupeře zepředu a pokud se náhodou dostane za tebe, tak už ho nech a naši golmani to chytí. Jinak super výkon jak na spojce, tak na křídle.

Ondra – musíš se vrátit nohama zpět na zem, jinak tě většina hráčů brzo předežene. Šancí jsi měl minimálně na 10 gólů, nakonec z toho byly jen čtyři. Na turnaji jsou důležité hlavně ty zápasy a ne hraní na telefonu mezi nimi. V útoku dobrý, ale máš na víc a v obraně jsi získal spoustu balonů, škoda jen, že jsi půlku z nich zase odevzdal soupeři, protože jsi chytil míč a znovu začal driblovat. To je tvůj největší úkol do příštího turnaje.

Tomáš – Poslední dva zápasy jsi nechtěl hrát kvůli odřenému kolenu, ale řeknu ti novinu. Takových bebíček budeš mít ještě spoustu a nejsou důvodem k pláči a už vůbec ne k nehraní. V zápasech ve kterých jsi nastoupil bylo opět vidět drobné zlepšení, ještě je na čem pracovat, ale jsem rád, že se začínáš dostávat do hry a uvědomovat si, co se děje.

Jonáš – stále se zlepšující výkony. Bylo vidět, že tě trochu tahalo to stehno, protože jsi dost nestíhal. Doufám, že to bude brzy v pořádku, abys mohl dostat více času na hřišti. Největší úkol pro tebe teď je naučit se levá pravá levá a střílet s levou nohou vepředu. Poté se budeme moci posunout.

Fanda – nepřestáváš mě překvapovat, kdyby měl celý tým přístup k zápasům jako ty, tak jsem spokojen. V obraně jsi i přes svou výšku jeden z našich nejlepších obránců, jen občas pozor na fauly zezadu! V útoku sis vedl dobře na spojce i křídle. Pokračuj a brzy přijdou i góly 💪

Poučení na konec, aneb někdy pouhá snaha nestačí!

Před posledním zápasem jsme vám slíbili zastávku ve fastfoodu, pokud zápas vyhrajete. Bohužel to nakonec nedopadlo, a proto jsme zastávku neudělali. Někteří z vás se divili proč, když jste se přece snažili.

Tak tady máte vysvětlení. Snažit se zvítězit přece musíme všichni, bez ohledu na to, zda dostaneme odměnu nebo ne. Odměna musí být zasloužená a v sobotu jsme si jasně řekli, že fastfood bude odměna za to, když ten poslední zápas vyhrajeme. Kdybychom vás vzali do fastfoodu i po prohře, tak by přece ta odměna ztratila svůj smysl. Zlaté medaile se také dávají jen za první místo.

Sledovat nás můžete i na sociálních sítích Facebook Tiktok nebo instagram

Napsat komentář