Právě si prohlížíte Poslední turnaj této sezóny

Poslední turnaj této sezóny

Ve čtvrtek večer odjeli naši minižáci na svůj první vícedenní turnaj. Pro tuto zkoušku jsme si vybrali turnaj v Liberci, který patří již 20 let mezi největší turnaje v této věkové kategorii a navíc má náš tým s tímto turnajem historicky dobré zkušenosti.

Čtvrteční večer jsme měli určen na aklimatizaci a proto jsme většinu času trávili venku na hřišti, kde jsme v různě se měnících skupinkách hráli pingpong, banány, basket a po uvolnění fotbalového hřiště jsme si všichni zahráli i fotbal. Kluci měli tolik energie, že si první noc šli zaběhat i schody, aby se trochu unavili 😄

V pátek ráno jsme začali den o hodně dříve než jsme plánovali. Většina týmu byla už v 5:50 vzhůru a mastila karty, proto jsme si zašli ještě před snídaní zahrát fotbálek na rozkoukání, poté se nasnídali a vyrazili na místo konání turnaje.

Před začátkem prvního zápasu se k naší partě připojili Ondra se Štěpánem, kteří měli v Praze školní akci a jeli rovnou z ní. Jaké bylo zděšení, když místo Ondry přišlo chodící zombie, které se Ondrovi vůbec nepodobalo. 🧟‍♂️

Do prvního zápasu proti Radebeuler jsme tedy nastupovali s tím, že se Ondra do hry nepodívá a budeme doufat, že nám pomůže v dalších zápasech.

Zápas začal a německý soupeř se s námi vůbec nemazal. V útoku jsme mu velkou část zápasu nebyli schopni dát gól a soupeř si pomalými krůčky šel pro vítězství. Zbývaly dvě minuty do konce poločasu, stav byl 0:2 a naše hra potřebovala nový impulz. Poslední šancí byl zombie, který díky atmosféře zápasu opět dostával do tváře barvu života. A byl to právě on, kdo vstřelil náš první gól a zavelel k obratu. Do poločasu jsme snížili na 2:3 a stíhací závod začal. Poprvé jsme se dostali do vedení na konci zápasu, kdy jsme vedli 5:4, bohužel Štěpán v bráně slavil tak moc náš gól, až zapomněl na chytání a dostal gól ihned po rozehrání z půlky hřiště 😅 Naštěstí ho celý tým podržel a dotlačil tam ten vítězný gól na 6:5. 💪

První zápas byl skvělým příkladem toho, že když celý tým maká, tak dokáže zvládnout i zápas, ve kterém se mu příliš nedaří.

Ve druhém zápase jsme narazili na Úvaly, kterým jsme měli co vracet z domácího turnaje, kdy nás vyřadili vítězstvím o gól v semifinále. Bohužel několik kluků před zápasem mluvilo o tom jak jsou Úvaly dobrý, a že nás porazí, až to přešlo na celý tým. Po pár chybách v začátku utkání jsme působili celý zápas odevzdaným dojmem a dostali jsme 14:7.

Jak jsem říkal klukům, v tomto zápase nám nevadila prohra, ale přístup jak k ní došlo. Hodně hráčů se nesoustředilo, další vedli poraženecké řeči od začátku zápasu. To není přístup vítězů.

Po vysoké prohře s Úvaly jsme nastoupili proti Děčínu. Tým který skončil celkově na 3. místě nepůsobil nikterak silně. V úvodu utkání jsme vedli a neměli se soupeřem příliš problém. Bohužel poté jsme začali dělat chyby, Štěpán se v bráně opět vztekal sám na sebe místo soustředění se na hru a soupeř postupně otáčel a následně navyšoval skóre ve svůj prospěch. Prohra 4:9 a další bitva, kterou rozhodla hlava více než kvalita.

V posledním zápase před obědem jsme narazili na Turnov, který byl jedním ze slabších soupeřů. Napravili jsme si chuť a zvítězili 8:1. Zápas byl dobrý na zlepšení nálady.

Po obědě nás čekal poslední zápas pátečního dne proti domácímu Liberci. Do zápasu vstoupil úplně jiný tým než ten, který jsme viděli celé dopoledne. Chuť hrát, touha po vítězství a emoce na hřišti i na střídačce. To byl tým, který jsme chtěli vidět a který známe. Přestože jsme udělali pár chyb, herně jsme hráli jako vítězové a dokázali jsme všem a hlavně sobě, že dokážeme hrát daleko lépe.

Prohra o gól s Libercem byla více než smolná, nicméně v této kategorii nám jde hlavně o předvedený výkon a ten byl více než dobrý.

Po zápase s Libercem jsme měli odpoledne volné a tak jsme vyrazili trochu zregenerovat do Aquaparku. Aquapark úspěšně vyčerpal půlku týmu, druhá polovina šla ještě na chvíli hrát fotbal a poté usnula také.

Druhou noc jsme se již pořádně vyspali a s chutí jsme vstali do dalšího dne turnaje. Z rozlosování jsme věděli, že výhra posledního zápasu ve skupině nás posune na 4. místo tabulky, které zajištuje další 4 zápasy s kvalitními soupeři a dává nám teoretickou šanci zahrát si ještě o medaile.

Zápas s Bělou byl jednoznačný, zvítězili jsme 10:1 a nyní na nás čekaly 4 první týmy ze skupiny B, jmenovitě Jičín, Strakonice, Sokol Vršovice a Jablonec.

Zápas s Jičínem měl podobné parametry jako páteční zápas s Libercem. Tým makal od začátku do konce, v obraně jsme pracovali na jedničku k tomu začal skvěle chytat i Štěpán a odehráli jsme skvělý vyrovnaný zápas až do konce. Bohužel se na konci mladý rozhodčí nechal ovlivnit křikem trenéra Jičína a neuznal nám regulérní gól, který sám nejprve správně uznal. Nicméně i přes tuto chybu jsme to byli my, kdo zápas prohrál a to hlavně díky nízké efektivitě naší střelby.

Zápas skončil 5:3 pro Jičín. Pro Jičín, který dal 9 soupeřům 10 a více gólů a my jsme ho jako jediní se Strakonicemi udrželi na pouhých 5 gólech.

Strakonice byli naším dalším silným soupeřem a scénář se opakoval. Skvělá obrana, za nimi skvělý Štěpán a souboj s naší efektivitou v útoku. Bohužel tento zápas rozhodly individuální chyby, kdy jsme soupeře za vyrovnaného stavu několikrát poslali do trháku a dovolili mu tak rozhodnout vyrovnaný zápas. Tyto zápasy jsou vždy o chybách a o tom, kdo jich udělá méně. Tentokrát to byl soupeř a my doufáme, že se hráči poučí a brzy snížíme i počet našich chyb.

V předposledním zápase dne nás čekalo pražské derby se Sokolem Vršovice. Kromě celkového umístění ve skupině to byl i přímý souboj o nejsilnější tým z Prahy, protože Dukla i Chodov hráli již spodní část turnaje. S trenéry jsme si vzájemně postěžovali, jak nás trápí nepřesná koncovka našich týmů a podle toho ten zapas vypadal. Prvních 6 minut zápasu jsme hráli 0:0 a žádný z týmů nebyl výrazně lepší. Pak ovšem přišel první gól soupeře, který jakoby celý náš tým zlomil a vrátil nás o den zpět ke špatným výkonům. Nedařilo se nám vůbec nic a soupeř zaslouženě vyhrál.

Poslední zápas soboty jsme odehráli proti Jablonci. Zde jsme se naštěstí opět vrátili ke hře, která nás zdobila během dopoledne a Jablonec jsme porazili 10:6. Výhra nad Jabloncem nám zajistila 7. místo nadstavbové tabulky a přímý souboj o 13. místo s Mostem.

Celý zbytek dne jsme strávili na hřišti, kde byly pro děti připraveny atrakce včetně večerního vystoupení Bike trial show a fireshow JBC. Kluci si tak během dne našli kamarády a kamarádky i z jiných týmů a užili si spolu spoustu zábavy.

V neděli nás čekal pouze jeden zápas o 13. místo. Bohužel většina týmu vypadala, že už jim je jedno, jak zápas dopadne a úplně to vypustili. Výsledek 1:10 mluví za vše a víc se k tomu nebudeme vracet. Hráči vědí a snad se to už opakovat nebude.

I přes konec, který byl jaký byl, jsme odehráli super turnaj s množstvím dobrých zápasů, které nás posunou opět o kousek dál a ukázaly nám spoustu věcí, které musíme do příště zlepšit.

Druhou dimenzí turnaje je společenský přesah, kdy měl turnaj fungovat jako teambuilding a tady musím říct, že jsem příjemně překvapen. Nejen že jste se bavili spolu, ale také jste si pomáhali v různých situacích, ve kterých bych to nečekal. Takhle funguje tým a věřím, že to brzy přeneseme i na hřiště 👏👏

Hodnocení jednotlivých hráčů:

Štěpán : U tebe záleží hrozně na hlavě. Když se soustředíš a věříš si, tak chytneš skoro vše. Problém nastává, když se ti něco nepovede. Místo aby ses snažil to napravit, tak se našpulíš a řekneš, že to nejde. A to není jen v bráně, ale i v běžném životě. Vilda ani já za tebe nemůžeme a nebudeme dělat všechno, někdy musíš zabrat i ty sám a napravit co ti nevyšlo. 💪 Až se to naučíš budeš skvělej.

Vilda: příjemné překvapení turnaje. Pomalu se do toho dostáváš a můžeš hrát kdekoliv na hřišti. Zlepšíme běhání a občas musíš být trochu víc zlej a bude to super 👌 V týmu nezkazíš žádnou srandu a oceňuji, že vždycky rád každému pomůžeš

Štěpán R: ještě to chce chvíli čas. Dostáváš se do toho a chce to jen trpělivost. V obraně už ti to pomalu jde, v útoku to snad brzy přijde 😉V týmu super, jen to chce u některých věcí chladnější hlavu

Štěpán K: pěkný dva góly, příště jich dáš určitě ještě víc! Je důležité, abys na hřišti dával pozor. Hrozně často běžíš na druhou stranu, přestože rozhodčí dal míč soupeři. Občas kvůli tomu pak dostaneme gól. Stejně jako Vilda, neboj se být v obraně zlejší. V kolektivu se neztratíš 💪

Ondra: Přijel jsi jak chodící mrtvola, ale rychle ses překonal a pomohl týmu. Jsi platným hráčem v útoku i v obraně, ale budeme muset zapracovat na střelbě na druhou stranu a kličce. V zápasech se silnějšími soupeři už tě dokázali snadno přečíst a tvá efektivita šla hodně dolu. Oproti minulým turnajům velké zlepšení v přístupu. V kolektivu jsi bez problému a spravedlivý ke všem. 👏

Lukáš: v obraně jeden z našich nejlepších hráčů, v útoku si to bohužel kazíš lacinými nahrávkami soupeřům nebo zbytečnými sóly. Neboj se dát míč z ruky, spoluhráči ti ho rádi vrátí. Máš dobrou střelu i kličku, tak neplaš a počkej si na správnou příležitost. Je dobře, že už se tolik nehádáš se spoluhráči. Neboj se přijmout, že si někdo udělá srandu i z tebe, když si ji děláš každou chvíli z někoho ty😄

Martin: výkony vesměs dobrý, jen tě musíme odnaučit ten basketbalový nákrok po kterém uděláš další 3 kroky a pak máš celkem 4 kroky. Druhá věc jsou nahrávky soupeři, je jich hrozně moc. Podívej se kam nahráváš, tento turnaj ses poučil, že 2 takové nahrávky mohou rozhodnout zápas, tak se jim vyhni. Jinak pěkná spolupráce s Lukášem a dobrá práce 1 na 1 v útoku. V partě jsi u každého průšvihu, takže v pořádku

Tonda: Zatím jsi jeden z nejvýraznějších hráčů mezi zápasy, potřebujeme tě více i v zápasech. Odmakáš si svoje, ale oba od toho chceme víc. Vydrž makat a věřím, že budeš brzy lídr i na hřišti. Od posledního turnaje musím říct, že velký zlepšení.

Démon: nová přezdívka ti očividně pomohla při bránění, kde ses hodně zlepšil. Stejně tak musím pochválit zlepšení v rychlosti i vytrvalosti, ještě před měsícem bys tuto porci minut nezvládl ani z jedné třetiny. Pokud makáš doma navíc tak je to vidět a pokračuj 💪 v útoku zapracujeme na tom biči, abys příště práskal míčem do brány místo rukou a bude to fajn. V partě jsi ten správnej, nezkazíš žádnou srandu, ale hlídáš tu hranici za kterou byste jít neměli.

Alex: pokud se soustředíš tak je to v útoku i v obraně dobrý. Bohužel jsi často hrozně nekoncentrovaný a tím si to kazíš. V útoku začni trénovat i střelbu na druhou stranu, ve 4+1 to měníš dobře, ale ve velké házené to házíš automaticky na jednu stranu. Nemám k tobě nic negativního, jen se musíš koncentrovat. To platí i v partě, kdy občas úplně přestaneš vnímat. Pracuj na tom, tým tě má rád, jen je víc vnímej 💪

Fanda: kdybych měl říct jediného hráče v týmu, který má téměř profi přístup, tak jsi to ty. Jen se nesmíš nechat zlomit spoluhráči, kteří to flákají. Oni se musí přidat k tobě a ne ty k nim ☝️V obraně si odmakáš svoje a v útoku taky, přidáme nějaká švihová cvičení na zvýšení rány a bude to dobrý. Velkou pochvalu máš za to, jak jsi pomohl Tonymu v týmu, herně i lidsky. Ještě měsíc zpátky bych neřekl ani o jednom z vás, že budete hrát na střední spojce a tvořit hru a teď jste to zvládli 👏

Tony: nejmladší na konec. Na první turnaj s velkými super výkon. Vím, že to pro tebe bylo těžký, ale po prvním dni ses i díky Fandovi rozkoukal a začala s tebou být sranda 😄 na hřišti sis splnil co jsi měl a pokud vydržíš takhle makat, budeš fakt super hráč 👌

Napsat komentář