Právě si prohlížíte PRVNÍ DOMÁCÍ TURNAJ 6+1

PRVNÍ DOMÁCÍ TURNAJ 6+1

V sobotu 23.10. jsme pořádali 2. kolo Pražského přeboru mladších žáků a postupně jsme se poměřili s družstvy Lions Hostivice, Sokol Vršovice a Loko Vršovice.

Stejně jako v prvním kole na Chodově, tak i v sobotu nás trápila velká marodka. Z původní nominace bylo omluveno 7 hráčů, a proto si mohli vyzkoušet „velkou“ házenou i hráči, kteří zatím trénovali pouze házenou 4+1

Kategorie mladších žáků je prvním krůčkem od dětské házené 4+1 k házené 6+1. Připomeňme si proto základní změny oproti pravidlům standardní házené.
1) První poločas se hraje pouze osobní obrana a hraje se 10 minut
2) Druhý poločas se hraje 20 minut a již se hraje standardní házená
3) žádná další výrazná změna pravidel již není

První zápas: Kobylisy – Lions Hostivice 5:8

V úvodním zápase turnaje jsme narazili na lvi z Hostivic, kteří se na prvním turnaji prezentovali dobrými výsledky a tak jsme byli zvědaví, jak si s nimi náš mladý tým poradí. První poločas byl ve znamení nepřesné střelby na obou stranách, kdy se soupeři podařilo vstřelit o dvě branky víc než nám a tak jsme šli do poločasové přestávky za stavu 4:2 pro Lions.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit s přesnější střelbou a větší intenzitou. Bohužel přesně takto na nás nastoupil soupeř a než jsme se vzpamatovali, soupeř vedl 2:8. V tuto chvíli jsme se konečně probudili a začali jsme stahovat náskok hostujících. Tři góly v řadě, pět minut do konce a stav byl 5:8.

Vše se schylovalo k dramatické koncovce. Bohužel k překvapení všech zúčastněných ukončili rozhodčí zápas již ve 25. Minutě utkání. Omyl, který se často nestává nás připravil o dramatickou koncovku.
Přestože jsme mohli sahat po prvních bodech, je i tento konec dobrou lekcí pro naše hráče a snad na příštím turnaji nezaspíme vstup do prvního ranního utkání.

Druhý zápas: Kobylisy – Sokol Vršovice 2:23

Sokol Vršovice byl stejně jako my týmem, který nezískal v prvním kole ani bod. Druhý turnaj opět ukázal, že každý zápas je jiný. Stačí aby přijela kompletní sestava a tým, který nevyhrál ani jeden zápas je schopný vyhrát všechny zápasy.
V tomto zápase jsme nastoupili proti mnohem silnějšímu a zkušenějšímu soupeři, proto se nelze divit jednoznačnému výsledku. Pozitivum je, že si zahráli všichni hráči

Poslední zápas: Kobylisy – Loko Vršovice

Poslední zápas turnaje se již nezapočítával do soutěže, proto bude dnes vyjímečně bez skóre. Díky týmovému výkonu jsme si dokázali vytvořit spoustu příležitostí, které jsme konečně i proměnili.
Přestože jsme prohráli, byl to náš nejlepší výkon. Samozřejmě velký dík patří i soupeři, který k utkání přistoupil s rozumem a nechal hrát hráče věkově blíž našemu věkovému průměru.

Pár slov k celému turnaji: Přestože jsme měli opět velkou část hráčů z mladší kategorie, naše výkony byly opět lepší a to je hlavním cílem v těchto nejmladších kategoriích. Nemůžeme chtít ze dne na den dohnat hráče, kteří trénují již 5 let, ale můžeme postupně zmenšovat jejich náskok a za pár let je nechat za zády. Důležité je vytrvat!

Samozřejmě velký dík patří i rodičům a dalším fanouškům, kteří splnili přísná opatření a vytvořili v hale skvělou atmosféru.

Problém s vysokými střelami pod břevno vyřešen 🙂

Tento příspěvek má jeden komentář

1. Radim

Nádherně napsaný článek! Četl jsem ho jedním dechem a znovu si připoměl dramatické chvíle během turnaje. Děkuji všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli👍R. Král