Právě si prohlížíte Pražský přebor mladších žáků – 1. kolo

Pražský přebor mladších žáků – 1. kolo

V neděli 19.9 nás na Chodově čekal první turnaj sezóny v házené 6+1. A bylo to napínavé od začátku až do konce.

První drama začalo již před turnajem, kdy se s omluvenkami na poslední chvíli roztrhl pytel a trenér se začínal pomalu bát každé další sms. Z původních 14 hráčů v nominaci nakonec dorazilo jen osm statečných hráčů, z nichž byli pouze 2 mladší žáci.

Z hráčů, kteří měli sbírat první minuty a první zkušenosti se tak rázem stali hráči, kteří museli odehrát téměř celý turnaj v jedné sestavě a zažili křest ohněm.

1. zápas TJ Kobylisy – Loko Vršovice 2:20

První zápas měl sice jednoznačný průběh, ale musíme ho hodnotit pozitivně. Naši kluci se starších soupeřů nezalekli, bojovali až do konce a svůj výkon každou minutou zlepšovali.

2. zápas TJ Kobylisy – Dukla Praha 3:31

Los prvního turnaje nám příliš nepřál. Po prvním zápase s Lokotkou jsme šli ihned hrát proti tradičně silné Dukle. A ač se výsledek zdá děsivý, naše předvedená hra byla opět lepší. Vytvořili jsme si o hodně víc šancí než v předchozím zápase, jen jsme je zatím nebyli schopni proměnit. Poprvé jsme si také vyzkoušeli jinou obranu než osobní.

3. zápas Chodov – TJ Kobylisy 13:12

Do posledního zápasu turnaje jsme šli již hladoví po vítězství. Dvě porážky nám jako lekce stačily a nyní byl čas tuto sérii prolomit.

První poločas se přelévalo skóre ze strany na stranu. Skvělé zákroky předvedl v bráně Štěpán a v útoku na sebe vzali střeleckou zodpovědnost nejzkušenější hráči Kryštof s Davidem, ke kterým se přidal Martin. Poločas skončil 4:4

Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle a po gólech Kryštofa, Davida a Alexe jsme odskočili soupeři na rozdíl 3 branek (4:7). Bohužel v tuto chvíli si soupeř uvědomil, že Štěpán chytá skvěle, ale na vysoké střely nemůže fyzicky dosáhnout. Proto všechny střely Chodova začaly mířit pod břevno. Od tohoto momentu se začala hra opět vyrovnávat. Pět minut před koncem bylo skóre 10:10 a nám stál v cestě další problém. Začala nám docházet síla. Odehrát 3 zápasy jen s jedním hráčem na střídání nás stálo strašně moc energie, která nám v rozhodující moment zápasu chyběla k dotažení zápasu do vítězného konce.

Shrnutí:

I přes všechny komplikace dopadl turnaj dobře. Všichni hráči získali spoustu nových zkušeností. Užili si turnaj a nyní se mohou připravovat na další kolo, které pořádáme 23.10. v naši hale. Věříme, že na domácí půdě již budeme v plné síle a odehrajeme vyrovnaná utkání se všemi soupeři.

Hodnocení trenéra: Dnes kluci ukázali jak velké mají srdce. V každém ze zápasů bojovali až do konce bez ohledu na aktuální výsledek. Mladí kluci ukázali, že se s nimi musí počítat. Starší dokázali v rozhodujících chvílích brát zodpovědnost na sebe, přesně tak, jak by to měli zkušenější hráči dělat. Škoda posledního zápasu, kdy jsme od vítězství byli jen kousek. Vím, jak jste byli zklamaní a chci vám jen říct, že je to správně. Musíme chtít vyhrávat. Na druhou stranu se nemáte vůbec za co stydět. Předvedli jsme to nejlepší, co jsme v danou chvíli mohli, užili jste si hru a hodně jste se zlepšili.

Takže hlavy nahoru, naše cesta je teprve na začátku. A jsem si jist, že úspěchy dříve nebo později přijdou společně s naši tvrdou prací na tréninku. Celý tým si za dnešní turnaj zaslouží velkou pochvalu. 👏👏👏