Právě si prohlížíte Poslední turnaje před prázdninami úspěšně za námi

Poslední turnaje před prázdninami úspěšně za námi

Tento víkend se naše družstva mini žáků a budoucích mladších žáků zúčastnila turnajů v Liberci.

Turnaj 4+1
V sobotu do Liberce vyrazili naši nejmladší hráči a pro většinu z nich to byl úplně první turnaj v životě. Proto jsme byli všichni zvědaví, jak si s tím kluci poradí.

V prvních dvou zápasech turnaje jsme byli trochu za „otloukánky“. Kluci byli na soupeře až příliš hodní a působilo na nás tolik nových faktorů, že se asi ani nic jiného očekávat nedalo. Tuto nováčkovskou daň jsme, ale rychle zaplatili a do třetího zápasu nastoupil úplně jiný tým. Tým, který chce získat všechny balony, tým, který chce hrát a hlavně tým, který chce konečně vyhrát a tahat za delší konec provazu. Přestože se skóre na těchto turnajích nepočítá, všichni po zápasech tak nějak podvědomě tušíme, jak to asi dopadlo. Po třetím zápase můžeme konstatovat, že tentokrát jsme to byli poprvé my, kdo by bral pomyslné 2 body za výhru. Jedinou kaňkou na tomto utkání bylo drobné nesportovní chování našich hráčů, kteří po prvním vyhraném zápase zapomněli na slušné vychování a vysmívali se soupeři. Samozřejmě jsme si hned vysvětlili, že i vyhrávat se musí na úrovni a takové věci ke sportu nepatří.

Od tohoto zápasu se naše výkony stále zlepšovaly a projevovalo se to i na chuti našich hráčů do hry. V posledním utkání jsme museli hráče točit v hokejových formacích téměř každou minutu, protože každý, kdo přišel střídat, chtěl okamžitě opět na hřiště a užít si poslední zápas turnaje.

Celkově turnaj hodnotíme jako velmi vydařený. Odvezli jsme si nejen spoustu zkušeností z těžkých zápasů, ale také měli hráči dostatek volného času na poznání svých spoluhráčů, které zatím znali jen z tréninků.

Turnaj 6+1

Nedělní turnaj mladších žáků byl jednou z prvních prověrek před příští sezonou, kdy budou naši mladší žáci nastupovat v Pražském přeboru. Jelikož jsme se v této komplikované sezoně věnovali převážně házené 4+1 a velká část hráčů, která s námi do Liberce přijela, patřila stále do mladší kategorie, neměli jsme příliš velká očekávání z hlediska výsledků.

„Vyhraj nebo se pouč!“, takto jsme k turnaji přistoupili a bylo to nejlepší možné poučení, které jsme takto před prázdninami mohli získat. Kluci měli před tímto turnajem zatím jen zběžné základy házené 6+1, proto se museli rychle rozkoukat a přizpůsobit se.

První zápasy byly stejně jako předchozí den hlavně o zkušenostech, které stály po celý turnaj na straně soupeřů. Nicméně jsme všichni pozorovali pozvolný nárůst našich výkonů, které byly zápas od zápasu lepší.

V konečném součtu jsme skončili na krásném 10. místě, ale to hlavní, co jsme si z turnaje odnesli je spousta zkušeností, které v budoucnu zužitkujeme.
Děkuji všem hráčům za bojovnost a za to, že zápasy proti zkušenějším soupeřům nevzdávali předem. Brzy přijde den, kdy se nám tyto zkušenosti vrátí a budeme bojovat o první příčky.

Úplným závěrem bychom chtěli jménem celého oddílu poděkovat všem rodičům za celou sezonu. Víme, že to letos nebylo lehké a o to více si vážíme, že jste s námi zůstali. Pevně věříme, že v následující sezoně již nebude nutné měnit místa a pravidla tréninků na základě covid opatření tak často a budeme se vídat na turnajích a trénincích dle plánu 🙂